Evidenciák kimondására csak akkor kényszerül az ember, ha abnormálisok/hülyék rákényszerítik
A szélsőségesek felszisszenése jó jel lesz.
Bródy Sándorra emlékezik a Vígszínház vasárnap a Pesti Színházban, ahol a 150 éve született író A dada című művét felolvasószínházi formában mutatják be a magyar dráma napja alkalmából.
A rendezvény a Szivacs – felolvasószínház a Vígszínház íróműhelyéből című programmal kezdődik, a produkcióban a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói, a Marton László, Hegedűs D. Géza és Forgács Péter által vezetett színművész osztály tagjai szerepelnek – olvasható a színház MTI-hez kedden eljuttatott közleményében. A teátrum műhelyében az elmúlt évek jelenetíró-pályázatainak nyertesei a rendszeres iskolai és internetes zaklatások témáját dolgozták fel közösen, saját élmények alapján.
Este Bródy Sándor A dada című művét mutatják be felolvasószínházi előadás formájában. A produkcióban Zsigmond Emőke, Borbiczki Ferenc, Hullan Zsuzsa, Varju Kálmán, Karácsonyi Zoltán, Rajhona Ádám, Venczel Vera, Dengyel Iván, Hegyi Barbara, Réti Adrienn, Lengyel Tamás, Járó Zsuzsa és Kocsó Gábor szerepel, a rendező Forgács Péter.
A dokumentum felidézi, hogy a Vígszínház a szeptemberi magyar dráma napját évek óta a Pesti Színházban ünnepli. Ebből az alkalomból magas irodalmi értéket képviselő, de elfeledett, keveset vagy soha nem játszott drámai műveket mutatnak be – általában felolvasószínházi formában. Így került színpadra az utóbbi években Galgóczi Erzsébet Egymásra nézve és Ottlik Géza A Valencia-rejtély című darabja.
A közlemény kitér arra is, hogy a teátrum évek óta támogatja a fiatalok – középiskolás és egyetemista diákok – írói szárnypróbálgatásait. 2012-ben Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim címmel, 2011-ben Kamaszba-zár(va) címmel hirdettek jelenetíró-pályázatot diákok számára. A pályaműveket a színház vezetőiből, színészekből, rendezőkből, dramaturgokból álló zsűri bírálta el, majd a nyertes szövegeket Forgács Péter rendező állította színpadra a Színház- és Filmművészeti Egyetem diákjaival.